Strona główna > Blog > Nowy ProFutbol.pl!

Nowy ProFutbol.pl!

Rafał Bednarz | wtorek, 15 września 2015

To nie jest kolejna strona z wynikami meczów, składami drużyn czy plotkami transferowymi. Więc o czym właściwie jest i skąd się wzięła?

Pięć lat temu uruchomiłem pierwszą wersję tego serwisu. Składał się z kilkunastu list najdroższych transferów, najwyższych zarobków piłkarzy, największych stadionów w Polsce i na świecie etc. Wszystko było okraszone co najwyżej przeciętną grafiką.

Główną ideą, która się za nim kryła, była próba opisania futbolowego świata od strony finansowej. W pewnym momencie uznałem, że chcę stworzyć serwis kompletny, na którym będzie można znaleźć dosłownie każdą informację związaną z pieniędzmi w piłce nożnej. To co było pod adresem profutbol.pl jeszcze kilka lat temu stało się niewystarczające... Postanowiłem wszystko przeprojektować i właściwie stworzyć od nowa. Z dużo większym rozmachem!

Od tego momentu zacząłem nieustannie wszystko ulepszać. Najpierw powstała nowa szata graficzna, bardziej przejrzysta i przyjazna w obsłudze,choć zdaję sobie sprawę, że już teraz przydałoby się jej odświeżenie i dostosowanie od urządzeń mobilnych, ale wszystko w swoim czasie :). Następnie każda sekcja została wyposażona w rozbudowane filtry pozwalające generować precyzyjnie dopasowane listy transferów, zarobków, stadionów, klubów, piłkarzy i wiele innych (linki do głównych działów strony w pierwszym rzędzie menu na górze do takich filtrów prowadzą).

Właśnie te bardzo zaawansowane filtry są w tej chwili największym atutem na stronie. Przykładowo w dziale "Transfery" można wygenerować listę najdroższych transferów piłkarzy w określonym przedziale wiekowym, o określonej narodowości, z klubów konkretnego kraju, do klubów innego dowolnego kraju przeprowadzonych w wybranym okresie czasu. Oto najdrożsi Argentyńczycy, Brazylijczycy transferowani z Hiszpanii do Anglii w wieku do 30 lat.

Podobne filtry można stosować w praktycznie każdym innym dziale, tworząc skrojone do potrzeb listy. Muszę zaznaczyć, że na tę chwilę trwa jeszcze uzupełnianie danych i większość list będzie jeszcze niekompletna. Skupiam się na transferach i kontraktach piłkarzy pięciu najsilniejszych lig w Europie (angielska, hiszpańska, niemiecka, włoska i francuska) i polskiej Ekstraklasie. Wkrótce więcej informacji na te temat.

Od dzisiaj będę też starał się regularnie komentować bieżące (wybrane przeze mnie) wydarzenia ze świata futbolu. Tymczasem zachęcam do przesłania opinii, zgłoszenia ewentualnego błędu i przede wszystkim polemiki w komentarzach pod wpisami na blogu.

Zobacz też:

Tagi: profutbol.pl | wszystkie

Główny obrazek: Początek meczu - start serwisu! (Kieran Lynam)

Komentarze

comments powered by Disqus

Najnowsze wpisy

(+ 54 nowsze)

31 stycznia 2017 (wtorek)