Strona główna > Blog > Ekstraklasa z rekordowym kontraktem telewizyjnym

Ekstraklasa z rekordowym kontraktem telewizyjnym

Rafał Bednarz | środa, 12 grudnia 2018

W sezonach 2019/20 i 2020/21 kluby najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce zarobią pół miliarda złotych.

NC+ i Telewizja Polska podpisały umowę ze spółką Ekstraklasa SA, na mocy której będą płacić klubom Ekstraklasy po 250 milionów złotych za sezon. To rekordowy kontrakt w polskiej lidze i za razem wzrost w przychodach z tytułu praw telewizyjnych aż o 60% w porównaniu z aktualnym kontraktem.

W nadchodzących dwóch sezonach formuła rozgrywek ma pozostać bez zmian - po 30 kolejkach wciąż ma następować podział na grupę mistrzowską i grupę spadkową. Mają zmienić się niektóre godziny rozgrywania meczów. Mniej ma być też spotkań w poniedziałki - ok. 15.

TVP będzie pokazywać po jednym meczu z każdej kolejki - w sumie 37 meczów w sezonie (12 meczów pierwszego, 12 drugiego i 13 meczów trzeciego wyboru). Resztę meczów pokażę stacja nc+.

To jest duża szansa, ale też i wyzwanie dla polskich klubów. Każdy klub Ekstraklasy boryka się z różnymi problemami, które mogą być rozwiązane dzięki dodatkowym pieniądzom. Zwiększone przychody można zainwestować w system szkolenia młodzieży, infrastrukturę albo spłatę zadłużenia albo wydać na wyższe płace i zwiększyć siłę swojej kadry doraźnie. Którą drogą pójdą zarządzający polskimi klubami?

Zobacz też:
Ekstraklasa

Tagi: ekstraklasa prawa tv | wszystkie

Główny obrazek: Ekstraklasa przyciąga coraz większe pieniądze.

Komentarze

comments powered by Disqus

Najnowsze wpisy

13 lipca 2019 (sobota)